MSZE ŚWIĘTE  W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ Z LOURDES :

OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU - O GODZ. 12.00

SOBOTA - GODZ. 16.00 (Msza niedzielna)

NIEDZIELA - GODZ. 10.00

 

ZAPRASZAMY NA ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU
CODZIENNIE OD GODZ. 8.45 DO 16.00

Wydarzenia

 

Podziękowania za pomoc przy organizacji koncertu Golec uOrkiestra

 

P O D Z I Ę K O W A N I A

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które włączyły się w organizację koncertu kolędowego Golec uOrkiestra w dniu 2 stycznia 2022 roku. Dzięki ich zaangażowaniu można było uczestniczyć w tak wspaniałym, wspólnym kolędowaniu. Osoby te odpowiadały za sprawne ustawienie sceny, nagłośnienia i oświetlenia, zadbały o bezpieczeństwo naszych Gości, zatroszczyły się o opiekę nad uczestnikami wskazując odpowiednie miejsca czy sprawdzając bilety, a na końcu sprzątając i wynosząc przyniesione wcześniej krzesła.

Serdeczne podziękowania składamy: Katarzynie Kudelko, Ireneuszowi Bauczowi, Piotrowi Prasołowi, Jakubowi Sakowi, Małgorzacie Jarek, Łukaszowi Hrubeszowi, Tomkowi Pieczce, Joannie Piersie, Krzysztofowi Gawlikowi, Mateuszowi Kurzykowi, Jakubowi Matyskowi, Bronisławowi Balcerowi, Krzysztofowi Kaputowi, Grzegorzowi Maciągowskiemu, Piotrowi Muszyńskiemu, Andrzejowi Serwońskiemu, Beacie Dudzie, Jadwidze Prandzioch – Sak, Maciejowi Mendeckiemu, Piotrowi Rebke, Marii Strokol, Markowi Słupikowi, Krzysztofowi Lebudzie, Adamowi Wilkowi, Bogdanowi Fuśkowi, Monice Kudelko, Piotrowi Staszowskiemu.

 

Serdeczne podziękowania kierujemy jeszcze raz pod adresem sponsorów: Domu Przyjęć Omega, Kwiaciarni Kochłowice - Rynek, Parkowi Pamięci, Firmom: Reco, Ptak Trans, Rojek Decor.

 

gOLEC 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


List - podziękowanie ks. Michała Matysika

Drogi Księże Proboszczu Cezariuszu, Drodzy Parafianie!

 

Pragnę serdecznie podziękować za radosną wiadomość o akcji zorganizowanej w parafii w Kochłowicach w ramach Tygodnia Misyjnego.

 

W imieniu moich wiernych z parafii pw. św. Leona Wielkiego z Kabangwe-Kahale przesyłam słowa podziękowania do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie całego przedsięwzięcia. Szczególnie dziękuję inicjatorom tego pomysłu – członkom Fundacji „Aniołowie w piżamkach”.

 

Słyszałem o wystawie zdjęć z mojej poprzedniej misji, a także o smacznych rogalikach.

Trudno mi sobie wyobrazić ogrom poświęconego czasu i włożonego wysiłku, żeby
z takim rozmachem wszystko przygotować. O sukcesie tej inicjatywy misyjnej świadczy rekordowa kwota, którą otrzymałem na budowę mojej nowej misji – 9500 zł. To naprawdę ogromna pomoc za którą jestem wdzięczny.

 

Tematem tegorocznego orędzia misyjnego są słowa z Dziejów Apostolskich: „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20). Te słowa są zaproszeniem dla każdego z nas, aby „wziąć odpowiedzialność” i oznajmić, co nosimy w swoich sercach.

Pierwsi chrześcijanie zostali pociągnięci przez Pana, aby iść do pogan i dawać świadectwo o tym, co widzieli i usłyszeli: bliskie jest królestwo Boże. Czynili to
z hojnością, wdzięcznością i szlachetnością tych, którzy sieją, wiedząc, że inni będą konsumowali owoc ich zaangażowania i poświęcenia (por. Orędzie Misyjne 2021 r.).

 

Każdy z nas może dzielić się dobrem z drugim człowiekiem. Ta idea przyświeca mi od początku mojej pracy misyjnej. „Kto się ofiaruje i oddaje się Bogu z miłości, z pewnością będzie przynosił obfity owoc (por. J 15, 5)” A pracy i wyzwań jest wiele, szczególnie na początku. Nie tylko chodzi o materialną strukturę, budowę kościoła, czy probostwa. Głównym zadaniem i najtrudniejszym jest stanie się rodziną parafialną, zjednoczoną w uwielbieniu Boga przez liturgię, wspólną modlitwę i przyjmowanie sakramentów.

 

Przed pierwszym odpustem – 14 listopada br., (św. Leona Wielkiego, Papieża), pragniemy wykończyć prezbiterium kościoła i umieścić tabernakulum z Najświętszym Sakramentem. Z całego serca dziękuję za życzliwość i hojne wsparcie mojej posługi misyjnej.

 

Zapewniam o mojej nieustannej modlitwie za wszystkich kochłowickich Duszpasterzy i Parafian.

 

Szczęść Boże,

 

05/11/2021, Lusaka – Zambia, ks. Michał Matysik, misjonarz Fidei Donum

 

 

 

 

 


Reportaż o naszej parafii

Serdecznie zapraszamy Parafian i Gości do zobaczenia reportażu o naszej kochłowickiej parafii i sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Materiał został nakręcony przez telewizję regionalną TVT i jest on dostępny na kanale You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=95UPlsQALlo&t Reportaż został zrealizowany jako 20. odcinek serii: „Sakralne Dziedzictwo Śląska”. Sama telewizja regionalna TVT dociera do 3,5 miliona widzów i działa na Śląsku od 13 lat. Jest dostępna nie tylko za pomocą zwykłych domowych anten, ale również za pośrednictwem prawie wszystkich operatorów kablowych oraz wielu telewizji internetowych.

 


Nabożeństwo Lourdzkie

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa lourdzkie.
W szczególny sposób chcemy modlić się o ustanie pandemii oraz polecać wszystkich chorych Parafian i Pielgrzymów.
Każdego 11 dnia miesiaca zapraszamy na modlitwę!


Zapraszamy już o godz. 18.00 na Mszę świętą, następnie na modlitwę połączoną z indywidualnym błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i okazją do spowiedzi świętej.  Następnie odmówimy różaniec z odczytywaniem próśb. Można je składać w zakrystii i kancelarii. Będzie też możliwość zapisania ich przed nabożeństwem. Prosimy, aby prośby i podziękowania za przyczyną Matki Bożej były za osoby żyjące. Modlitwę zakończymy Apelem Jasnogórskim. Prosimy zabrać ze sobą świece.

 


Różaniec w łączności z Lourdes

Serdecznie zapraszamy Parafian i Pielgrzymów do prywatnej modlitwy w naszym sanktuarium
codziennie od 8.00 do 16.00.


A osobom, które nie wychodzą z domu proponujemy ciekawą inicjatywę, która przywędrowała do nas z Francji.
Po raz pierwszy w historii, przez cały rok 2021, w każdą sobotę o godz. 14.30
będzie transmitowany na żywo poprzez TV Lourdes lub kanał You Tube różaniec po polsku z groty w sanktuarium w Lourdes.
Modlitwa ta jest transmitowana na cały świat!
Uczestniczą w niej polscy księża posługujący w sanktuarium.
Możemy łączyć się w modlitwie w naszych domach.

Pamiętajmy o naszej parafii, a przede wszystkim o chorych i cierpiących polecanych naszym modlitwom.

 

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach, siedziba: Ruda Śląska, Tunkla 2.