Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach

 

MSZE ŚWIĘTE W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ Z LOURDES

od poniedziałku do piątku o godz. 12.00 (recytowana)

w sobotę o godz. 16.00 i w niedzielę o godz. 10.00

 

ZAPRASZAMY NA ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU DO SANKTUARIUM:
CODZIENNIE OD GODZ. 8.00 DO 16.00

PARAFIA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ W RUDZIE ŚLĄSKIEJ-KOCHŁOWICACH

Grupy parafialne

Dołącz do nas

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Intencje mszalne

Najnowsze intencje

Porządek nabożeństw

Zapoznaj się z porządkiem nabożeństw

Aktualności

Wydarzenia

Podziękowania za pomoc w przygotowaniu i przeżyciu Wielkiego Tygodnia

Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu naszej Parafii do przeżycia Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy kapłanom za celebrację Triduum i posługę w konfesjonale. Podziękowania kierujemy na ręce Oazy Rodzin za przygotowanie Grobu Pańskiego, Paniom dekoratorkom i darczyńcom indywidualnym za ofiarowane kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w sprzątaniu kościoła. Serdeczne słowa „Bóg zapłać” kierujemy pod adresem nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej, kościelnych, ministrantów, organistów i świeckich lektorów i kantorów. Także wszystkim Parafianom i Gościom obecnym na Triduum oraz łączącym się z nami za pośrednictwem łączy Internetowych. Dziękujemy także za wszelkie nadesłane życzenia i pozdrowienia.

Zapraszamy na nabożeństwo lourdzkie w kwietniu

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę

Błogosławieństwo pokarmów w Wielką Sobotę będzie o każdej pełnej godzinie począwszy od godz. 9.00 do godz. 17.00.

Adoracja przy grobie dla dzieci rozpocznie się o godz. 15.00.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Spowiedź w Wielkim Tygodniu

Zachęcamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania:

 

W SANKTUARIUM:

Wielki Poniedziałek od 11 do 12 i od 15.00 do 16.00

Wielki Wtorek od 11 do 12 i od 15.00 do 16.00

Wielka Środa od 11 do 12 i od 15.00 do 16.00

 

 

W KOŚCIELE TRÓJCY PRZENAJŚWIETSZEJ:

Wielki Poniedziałek, Wtorek i Środa pół godziny przed każdą Mszą świętą oraz dodatkowo:

 

Wielki Poniedziałek  od 17.00 do 18.00

Wielki Wtorek  od 17.00 do 18.00

Wielka Środa od 8.30 do 9.00 i od 16.00 do 18.00 oraz od 18.30 do 21.00

Wielki Czwartek od 7.00 do 9.00 i 14.00 do 17.00

Wielki Piątek od 7.00 do 12.00 oraz od 14.00 do 17.00 oraz bezpośrednio po Liturgii Męki Pańskiej

Wielka Sobota od 7.00 do 17.00

Parafialna pielgrzymka do Meksyku

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ W GUADALUPE

 

  

Parafia Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach.

Opieka duchowa: ks. Cezariusz Wala

 

TERMIN: 29.01- 09.02.2024

 

DZIEŃ 1: KRAKÓW- MEXICO CITY

Zbiórka uczestników. Przejazd autokarem na lotnisko w Krakowie. Odprawa i przelot do Mexico City z przesiadką we Frankfurcie. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, kolacja i 1  nocleg.

 

DZIEŃ 2: BAZYLIKA GUADALUPE, MUZEUM ANTROPOLOGICZNE

Śniadanie. Przejazd na obrzeża Mexico City. Nawiedzenie miejsc kultu Bożego: nowa bazylika, w której znajduje się cudowny obraz Matki Bożej, stara bazylika, pomnik Jana Pawła II, wejście na wzgórze Tepeyac, gdzie 9 grudnia 1531 r. Piękna Pani objawiła się Juanowi Diego. Zapoznanie się z historią miejsca i symboliką łaskami słynącego obrazu. Udział we Mszy św. Czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Po południu wizyta w Muzeum Antropologicznym. Powrót do hotelu, obiadokolacja i 2 nocleg.

 

DZIEŃ 3: STARÓWKA, XOCHIMILCO

Śniadanie. Przejazd do stolicy kraju. Zwiedzanie miasta: główny plac- Zocalo, Katedra Wniebowzięcia NMP będąca największą i najstarszą katedrą w Ameryce. Udział we Mszy św. Po południu rejs po Xochimilco: dzielnica zbudowana jest z długich i szerokich kanałów wodnych, po których można dziś pływać w kolorowych czółnach trajinera w towarzystwie muzyków mariachi. Obiadokolacja na łodziach. Powrót do hotelu. 3 nocleg.

 

DZIEŃ 4: PLAC TRZECH KULTUR, TEOTIHUACAN

Śniadanie. Przejazd do miasta. Zwiedzanie Placu Trzech Kultur, gdzie oprócz pozostałości po świątyniach azteckich znajduje się również kościół, w którym miał zostać ochrzczony Juan Diego. Udział we Mszy św. Przejazd do Teotihuacan. Wizyta w warsztacie obsydianu, degustacja pulque i tequili. Zwiedzanie piramid: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Świątynia Pierzastego Węża. Obiadokolacja pod piramidami połączona z występami na żywo artystów prezentujących tańce i zwyczaje ludowe różnych zakątków Meksyku. Przejazd do Puebla. Zakwaterowanie w hotelu i 4 nocleg.


DZIEŃ 5: HUEJOTZINGO - TLAXCALA – PUEBLA

Po śniadaniu przejazd do Piramidy Cholula i zwiedzanie Muzeum Kolonialnego w byłym klasztorze Huejotzingo. Następnie Tlaxcala i Sanktuarium Ocotlan- miejsce pielgrzymek będące jednocześnie jednym z najznakomitszych przykładów sztuki baroku w regionie. Kolacja z dań kuchni regionalnej- mole: kura w sosie z dodatkiem czekolady i chili. 5 nocleg w Puebla

 

DZIEŃ 6: PUEBLA, TONANTZINTLA, CHOLULA

Po śniadaniu zwiedzanie Puebla, o którym się mówi, że jest prawdziwym architektonicznym klejnotem epoki kolonialnej. Spacer po centrum wpisanym na listę UNESCO: kościół św. Dominika, Kaplica Różańcowa wybudowana w 1690 roku i nazwana „ósmym cudem świata”, rynek Parian, Katedra, Słodka Uliczka i Rynek Parian. Udział we Mszy św. Następnie zwiedzanie wiejskiego kościółka w stylu baroku indiańskiego w Tonantzintla. Po południu Przejazd do Choluli, gdzie zobaczymy stanowisko archeologiczne z największą objętościowo piramidą na świecie oraz piękny Kościół zbudowany na szczycie tej właśnie piramidy, u podnóża wulkanu Popocaltepetl. Przejazd do Taxco. Zakwaterowanie w hotelu i 6 nocleg.

  

DZIEŃ 7: CACAHUAMILPA, TAXCO

Śniadanie. Przejazd do największej jaskini Meksyku- Cacahuamilpa połączony z podziwianiem różnorodnych form skalnych. Powrót do Taxco. Zwiedzanie „srebrnego miasta'. Spacer po krętych uliczkach. Nawiedzenie kościoła św. Pryscylli i św. Sebastiana, punkt widokowy, Zocalo. Udział we Mszy św. Pobyt w jednym z zakładów jubilerskich. (Istnieje możliwość zakupu biżuterii i innych wyrobów jubilerskich ze srebra). Obiadokolacja i 7 nocleg w Taxco.

 

DZIEŃ 8: TAXCO, ACAPULCO

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Udział we Mszy św. Przejazd do Acapulco- nadmorskiego kurortu, usytuowanego nad Oceanem Spokojnym. Miasteczko usytuowane jest w półkolistej, głębokiej zatoce. Zbudowane jest na wąskim pasie niskiego lądu. Ma on 800 metrów szerokości pomiędzy linią brzegową a górami otaczającymi zatokę. Uważane jest za jeden z najlepszych i najważniejszych portów i dlatego nazywane jest potocznie „perłą Pacyfiku”. Zakwaterowanie w hotelu tuż przy plaży, obiadokolacja i 8 nocleg.

 

DZIEŃ 9: ACAPULCO
Śniadanie. Udział we mszy św. Całodniowy wypoczynek na plaży w Acapulco. Korzystanie z formuły all inclusive w hotelu. Dla chętnych wycieczki fakultatywne:

- rejs po Zatoce Acapulco + podziwianie skoków do wody ze skał La Quebrada (ok. 60 USD),

- wycieczka fakultatywna do wiosek rybackich i rezerwatu ptactwa wodnego na Lagunie Coyuca (ok. 80 USD).

9 Nocleg.

 

DZIEŃ 10: ACAPULCO, MEXICO CITY

Udział we Mszy św. Śniadanie. Czas wolny na odpoczynek i morskie kąpiele. Po południu przejazd do Mexico City panoramiczną trasą przez Puerto Marques. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i 10 nocleg

 

DZIEŃ 11: SANKTUARIUM W GUADALUPE

Śniadanie. Przyjazd do sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Udział we Mszy św. na zakończenie wspólnego pielgrzymowania. Czas wolny na indywidualną modlitwę i zakup pamiątek. Po obiedzie transfer na lotnisko. Wylot z Mexico City.

 

DZIEŃ 12:

Przylot do Krakowa. Powrót autokarem do miejsca wyjazdu.


CENA: 9.800 zł + 200 $/ os. przy grupie 45- 50 os.

CENA: 9.990 zł + 200 $/ os. przy grupie 40- 44 os.

 

CENA ZAWIERA:
- przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny, bagaż główny;

- transfery autokarem na terenie Meksyku;

- dowóz na lotnisko w Krakowie;

- zakwaterowanie w hotelach 4*;

- wyżywienie wg programu (2 posiłki dziennie na objeździe, all inclusive w Acapulco);

- bilety wstępów do zwiedzanych obiektów;

- godzinny rejs w Xochimilco, połączony z obiadem na łodziach i 5 piosenek los mariachis;

- opiekę lokalnego przewodnika z językiem polskim;

- obowiązkowe napiwki dla kierowcy, przewodnika, bell bojów hotelowych, kelnerów, pokojowych w hotelach;

- rezerwacje Mszy św.

- ubezpieczenie, składki na TFG/TFP


CENA NIE ZAWIERA:
Napoi do posiłków (nie dotyczy hotelu w Acapulco),

Wycieczek fakultatywnych w Acapulco.

Dopłata do pokoju 1- osobowego 1.900 zł

 

Zapisy w kancelarii parafialnej

Liturgia

Aktualności z Archidiecezji Katowickiej

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej, siedziba: ul. Ks. Ludwika Tunkla 2, 41-707 Ruda Śląska - Kochłowice.