Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach

 

MSZE ŚWIĘTE W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ Z LOURDES

od poniedziałku do piątku o godz. 12.00 (recytowana)

w sobotę o godz. 16.00

w niedzielę o godz. 10.00

 

ZAPRASZAMY NA ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU DO SANKTUARIUM:
CODZIENNIE OD GODZ. 8.00 DO 17.45

PARAFIA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ W RUDZIE ŚLĄSKIEJ-KOCHŁOWICACH

Grupy parafialne

Dołącz do nas

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Intencje mszalne

Najnowsze intencje

Porządek nabożeństw

Zapoznaj się z porządkiem nabożeństw

Aktualności

Wydarzenia

Święcenia Diakonatu

 

 

Ciebie Boże wielbimy śpiewaliśmy w sobotę 26 lutego 2022 r. w naszym parafialnym kościele. Ten śpiew to nasza ogromna wdięczność Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu. Za co?

Za Święcenia Diakonatu , które odbyły się w naszej parafii, za to, że przyjęli je nasi dwaj parafianie- Piotr Literski i Michał Paprotny. We wspólnocie parafialnej- w której wyrastali nasi diakoni mogliśmy znowu- po 22 latach-  przeżywać tak podniosłą uroczystość. Arcybiskup - koadiutor Adrian Galbas, który udzielał święceń przypomniał w homilii jakie są najważniejsze zadania diakona:

-być jak Chrystus- diakon, to ogromna godność i wezwanie,by służyć tak jak czynił to Jezus.

 - diakonat rozpoczyna w człowieku kapłaństwo , ale  nie kończy się , tylko definitywnie  w nim zostaje na zawsze- do końca życia.


Temu naśladowaniu Chrystusa -diakona służą skladane przez diakonów przyrzeczenia:

celibatu, po to,  aby w sposób swobodny, elastyczny być dostępnym dla ludzi, aby serce nie było zarezerwowane tylko dla jednej osoby

posłuszeństwa- to nie kajdany, to decyzja, że zgadzam się,że moje zdanie nie jest jedyne, ostateczne, daję się prowadzić, po to aby lepiej służyć

pokornej miłości- prawdziwa miłość jest zawsze pokorna, po to, aby mógł się rozwijać Lud Boży

modlitwy- zobowiązanie do codziennej modlitwy w intencji  Kościoła Liturgią Godzin , wielką moc ma modlitwa w której  otwieram się na Tego, dla którego nie ma nic niemożliwego, bez modlitwy trudno służyć ludziom bezinteresownie, robić coś co nie jest opłacane. Daje pewność, że jest opłata hojna i wielka, którą Pan da w stosownym czasie.

Zanim nastąpił kulminacyjny moment obrzędu święceń Piotr i Michał  leżąc krzyżem (to znak największego uniżenia i adoracji Boga) -  oraz wszyscy obecni w kościele – w postawie klęczącej- prosili Boga za wstawiennictwem Wszystkich Świętych  o błogosławieństwo dla kandydatów do przyjęcia święceń diakonatu. Po odśpiewaniu Litanii Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas ustanowił diakonów Piotra i Michała przez nałożenie rąk i modlitwę święceń.

 

Jako wieloletnia parafianka dziękuję dobremu Bogu , że w roku, w którym przeżywamy   120 rocznicę poświęcenia kościoła Trójcy Przenajświętszej ( 17.10) mogłam przeżywać tak doniosłą uroczystość. Dziękuję za diakonów Piotra i Michała, ale także za wszystkich kapłanów, którzy z naszej parafii wyszli, za wszystkich kapłanów, którzy w naszej parafii kiedykolwiek służyli i służą. Zachęcam do modlitwy za naszych diakonów, za ich kolegów rocznikowych, którzy także dzisiaj   przyjęli święcenia (w Bieruniu, Jastrzębiu i Radzionkowie). Prośmy także o nowe powołania kapłańskie , aby  - tak jak powiedział to Arcybiskup Adrian- chcemy, aby nasze dzieci i ich dzieci mogły do tego kościoła przychodzić na Mszę Świętą i słuchać Bożego Słowa.

 

Ciesząc się z dzisiejszej  uroczystości życzymy Wam Drodzy Diakoni wytrwałości w realizacji powołania-czujcie się bezpieczni w ramionach Tego, który Was wybrał i powołał.  Niech nasza modlitwa  kochłowickich parafian będzie dla Was ratunkiem i pomocą , niech  pomoże Wam przejść kolejny etap w drodze do przyjęcia święceń prezbiteratu.
MS

 

Różaniec w dniach objawień Matki Bożej

 

Za praszamy Grupy Parafialne i Parafian do odmawiania różańca świętego o godz. 17.30 w kościele,

w dniach objawień Matki Bożej w Lourdes

 

Luty:

11 lutego – piątek, pierwsze objawienie MB z Lourdes – różaniec przed sumą odpustową – prowadzi ksiądz

14 lutego – poniedziałek, drugie objawienie MB z Lourdes – różaniec prowadzi Odnowa w Duchu Świętym

18 lutego – piątek, trzecie objawienie MB z Lourdes – różaniec prowadzi Ruch Światło - Życie

19 lutego – sobota, czwarte objawienie MB z Lourdes – różaniec prowadzi Domowy Kościół

20 lutego – niedziela, piąte objawienie MB z Lourdes – różaniec w ramach nieszporów niedzielnych

21 lutego  – poniedziałek, szóste objawienie MB z Lourdes – różaniec prowadzi Legion Maryi

23 lutego  – środa, siódme objawienie MB z Lourdes – różaniec prowadzi KSM

24 lutego – czwartek, ósme objawienie MB z Lourdes – modlitwę prowadzi Żywy Różaniec

25 lutego – piątek, dziewiąte objawienie MB z Lourdes – różaniec prowadzą Rodzice Kapłanów pochodzących z parafii

27 lutego – niedziela, dziesiąte objawienie MB z Lourdes – różaniec odmawiany w ramach nieszporów niedzielnych

28 lutego  – poniedziałek, jedenaste objawienie MB z Lourdes – różaniec prowadzi Chór parafialny

 

Marzec:

1 marca – wtorek, dwunaste objawienie MB z Lourdes – różaniec prowadzi Schola Familia

2 marca – środa, trzynaste objawienie MB z Lourdes – różaniec prowadzi Rada Parafialna

3 marca – czwartek, czternaste objawienie MB z Lourdes – różaniec prowadzą ministranci z rodzicami

4 marca – piątek, piętnaste objawienie MB z Lourdes – różaniec prowadzą Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej

 

25 marca – piątek, szesnaste objawienie MB z Lourdes – różaniec prowadzą Dzieci Maryi

 

Kwiecień:

7 kwietnia – czwartek, siedemnaste objawienie MB z Lourdes – różaniec prowadzą uczestnicy pielgrzymki na Jasną Górę

 

Lipiec:

16 lipca – sobota, osiemnaste objawienie MB z Lourdes – różaniec prowadzi Grupa modlitwy za kapłanów: Złota Róża

 

Nauki przedślubne

Narzeczonych z naszej parafii zapraszamy na

 

N A U K I   P R Z E D Ś L U B N E  

 

w następujące piątki 2022 roku:

 

11, 18, 25 marca;

8, 15, 22 kwietnia;

13, 20, 27 maja;

10, 17, 24 czerwca;

9, 16, 23 września;

14, 21, 28 października;

 

Nauki przedślubne odbywają się w Parafii Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej Kochłowicach w Domu Katechetycznym przy ul. Tunkla 2 (biały budynek).

Spotkania rozpoczynają się o godz. 19.00

 

Obecność na naukach przedślubnych rezerwujemy poprzez stronę

narzeczenikatowicka.pl

wybierając odpowiedni dekanat, parafię i terminy spotkań.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Podziękowania za pomoc przy organizacji koncertu Golec uOrkiestra

 

P O D Z I Ę K O W A N I A

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim osobom, które włączyły się w organizację koncertu kolędowego Golec uOrkiestra w dniu 2 stycznia 2022 roku. Dzięki ich zaangażowaniu można było uczestniczyć w tak wspaniałym, wspólnym kolędowaniu. Osoby te odpowiadały za sprawne ustawienie sceny, nagłośnienia i oświetlenia, zadbały o bezpieczeństwo naszych Gości, zatroszczyły się o opiekę nad uczestnikami wskazując odpowiednie miejsca czy sprawdzając bilety, a na końcu sprzątając i wynosząc przyniesione wcześniej krzesła.

Serdeczne podziękowania składamy: Katarzynie Kudelko, Ireneuszowi Bauczowi, Piotrowi Prasołowi, Jakubowi Sakowi, Małgorzacie Jarek, Łukaszowi Hrubeszowi, Tomkowi Pieczce, Joannie Piersie, Krzysztofowi Gawlikowi, Mateuszowi Kurzykowi, Jakubowi Matyskowi, Bronisławowi Balcerowi, Krzysztofowi Kaputowi, Grzegorzowi Maciągowskiemu, Piotrowi Muszyńskiemu, Andrzejowi Serwońskiemu, Beacie Dudzie, Jadwidze Prandzioch – Sak, Maciejowi Mendeckiemu, Piotrowi Rebke, Marii Strokol, Markowi Słupikowi, Krzysztofowi Lebudzie, Adamowi Wilkowi, Bogdanowi Fuśkowi, Monice Kudelko, Piotrowi Staszowskiemu.

 

Serdeczne podziękowania kierujemy jeszcze raz pod adresem sponsorów: Domu Przyjęć Omega, Kwiaciarni Kochłowice - Rynek, Parkowi Pamięci, Firmom: Reco, Ptak Trans, Rojek Decor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

List - podziękowanie ks. Michała Matysika

 

Drogi Księże Proboszczu Cezariuszu, Drodzy Parafianie!

 

Pragnę serdecznie podziękować za radosną wiadomość o akcji zorganizowanej w parafii w Kochłowicach w ramach Tygodnia Misyjnego.

 

W imieniu moich wiernych z parafii pw. św. Leona Wielkiego z Kabangwe-Kahale przesyłam słowa podziękowania do wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie całego przedsięwzięcia. Szczególnie dziękuję inicjatorom tego pomysłu – członkom Fundacji „Aniołowie w piżamkach”.

 

Słyszałem o wystawie zdjęć z mojej poprzedniej misji, a także o smacznych rogalikach.

Trudno mi sobie wyobrazić ogrom poświęconego czasu i włożonego wysiłku, żeby
z takim rozmachem wszystko przygotować. O sukcesie tej inicjatywy misyjnej świadczy rekordowa kwota, którą otrzymałem na budowę mojej nowej misji – 9500 zł. To naprawdę ogromna pomoc za którą jestem wdzięczny.

 

Tematem tegorocznego orędzia misyjnego są słowa z Dziejów Apostolskich: „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20). Te słowa są zaproszeniem dla każdego z nas, aby „wziąć odpowiedzialność” i oznajmić, co nosimy w swoich sercach.

Pierwsi chrześcijanie zostali pociągnięci przez Pana, aby iść do pogan i dawać świadectwo o tym, co widzieli i usłyszeli: bliskie jest królestwo Boże. Czynili to
z hojnością, wdzięcznością i szlachetnością tych, którzy sieją, wiedząc, że inni będą konsumowali owoc ich zaangażowania i poświęcenia (por. Orędzie Misyjne 2021 r.).

 

Każdy z nas może dzielić się dobrem z drugim człowiekiem. Ta idea przyświeca mi od początku mojej pracy misyjnej. „Kto się ofiaruje i oddaje się Bogu z miłości, z pewnością będzie przynosił obfity owoc (por. J 15, 5)” A pracy i wyzwań jest wiele, szczególnie na początku. Nie tylko chodzi o materialną strukturę, budowę kościoła, czy probostwa. Głównym zadaniem i najtrudniejszym jest stanie się rodziną parafialną, zjednoczoną w uwielbieniu Boga przez liturgię, wspólną modlitwę i przyjmowanie sakramentów.

 

Przed pierwszym odpustem – 14 listopada br., (św. Leona Wielkiego, Papieża), pragniemy wykończyć prezbiterium kościoła i umieścić tabernakulum z Najświętszym Sakramentem. Z całego serca dziękuję za życzliwość i hojne wsparcie mojej posługi misyjnej.

 

Zapewniam o mojej nieustannej modlitwie za wszystkich kochłowickich Duszpasterzy i Parafian.

 

Szczęść Boże,

 

05/11/2021, Lusaka – Zambia, ks. Michał Matysik, misjonarz Fidei Donum

Liturgia

Aktualności z Archidiecezji Katowickiej

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej, siedziba: ul. Ks. Ludwika Tunkla 2, 41-707 Ruda Śląska - Kochłowice.