Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach

 

MSZE ŚWIĘTE W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ Z LOURDES

od poniedziałku do piątku o godz. 12.00 (recytowana)

w sobotę o godz. 16.00 i w niedzielę o godz. 10.00

 

ZAPRASZAMY NA ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU DO SANKTUARIUM:
CODZIENNIE OD GODZ. 8.00 DO 16.00

PARAFIA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ W RUDZIE ŚLĄSKIEJ-KOCHŁOWICACH

Grupy parafialne

Dołącz do nas

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Intencje mszalne

Najnowsze intencje

Porządek nabożeństw

Zapoznaj się z porządkiem nabożeństw

Aktualności

Wydarzenia

Dekanalne rozgrywki piłkarskie

W sobotę 28 października br. na hali sportowej KS Bielszowice odbył się DEKANALNY TURNIEJ W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ. Brało w nim udział 7 parafii naszego dekanatu: Bożego Narodzenia w Halembie, Podwyższenia Krzyża Świętego w Kłodnicy, św. Marii Magdaleny w Bielszowicach, Bożego Ciała w Kończycach, św. Wawrzyńca w Wirku, św. Barbary w Bykowinie i Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach.
Rozgrywki odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: Ministrant (roczniki 2012-2015), Lektor młodszy roczniki 2008-2011), Lektor starszy (roczniki 2003-2007).
Nasza parafia, jako jedna z trzech, wystawiła trzy drużyny. Reprezentowali nas następujący ministranci: w Kategorii ministrant: Jordan Kardyka, Mateusz Baucz, Łukasz Brahlich, Oskar Alpiński, Piotrek Malinowski, Szymon Lamik, Paweł Muszyński, Kacper Dębski, Dominik Folek. W kategorii Lektor młodszy: Wojciech Malinowski, Artur Kurzyk, Tomasz Pieczka, Przemysław Dziacko, Mateusz Wojciechowski, Karol Copek, Filip Gacka, Filip Radzik, Bartek Folek. W Kategorii Lektor Starszy: Szymon Źrebiec, Jan Kołodziej, Piotr Copek.
Rozgrywki rozpoczęły kilka minut po 9.00, po przywitaniu przez dekanalnego duszpasterza ministrantów ks. Bartka Cudziło. Po krótkiej modlitwie i przedstawieniu zasad turnieju rozpoczęła się gra.
Rozegraliśmy w sumie 11 meczów. W kategorii najmłodszych mieliśmy 3 zwycięstwa, a jeden remis.
Najlepszymi strzelcami z naszej parafii okazali się: Jordan Kardyka i Szymon Lamik strzelając 3 bramki i Piotr Malinowski z dwiema bramkami.
W kategorii Ministrant zdobyliśmy pierwsze miejsce remisując jedynie z drużyną z Kłodnicy. W kategorii Lektor Młodszy i Lektor Starszy zdobyliśmy trzecie miejsca.
Szczególne podziękowania dla Szymona Źrebca i Filipa Gacki, którzy trenowali naszych ministrantów i ustalali strategię oraz naszych bramkarzy: Łukasza Brahlicha, Wojtka Malinowskiego.
Powoli szala zwycięstw znów przechyla się w kierunku Kochłowic. Zatem historia zatacza koło i wracamy do pięknych parafialnych tradycji….

FESTYN PARAFIALNY

ZAPRASZAMY PARAFIAN NA FESTYN

w sobotę 23 września 2023 r.

 

Program

 

13.00 – rozpoczęcie Festynu

13.15 – dzieci śpiewają, czyli zabawy z Dziećmi Maryi

14.15 – Występ Scholi Familia

15.00 – Występ zespołu: „Na szlaku”

16.00 – Ukraiński Zespół „TaRuta”

16.50 – Farskie klachy, czyli Walowo i….

17.00 – Pierwsze losowanie głównych nagród

17.45 – Biesiadne szlagiery dla każdego oraz zabawy z wodzirejem dla dużych i dla małych, m.in. teleturniej „Kochłowicka Familiada” i animacje muzyczne

Około 19.30 – Losowanie głównych nagród. Do wygrania m.in. Bilety do Energylandii, karty paliwowe, bilety do kina, bony do kochłowickich sklepów i punktów usługowych.

Naszą zabawę będzie prowadził Łukasz Jarosz znany i ceniony wodzirej. Na co dzień prowadzi wesela, urodziny i wszelkie inne spotkania gdzie potrzeba zintegrować gości i sprawić by spotkanie było niezapomniane!

Kilkukrotnie na festynie wystąpi również zespół „TaRuta” z Ukrainy.

Zespół „TaRuta”  z Tarnopola będzie bawił nas w kilku odsłonach festynu.  Swoją pracą zespół pomaga ludziom ze Wschodu, a w szczególności angażuje się w pomoc dla sierocińca w Tarnopolu. W sierocińcu przebywają dzieci w wieku od jednego miesiąca do 18 lat. Sierociniec liczy do 150 osób. 

Zespół będzie z nami w sobotę na Festynie, a w niedzielę po Mszach świętych  będzie prosił o pomoc dla sierocińca. Można w niedzielę podarować im słodycze dla dzieci jedzenie, przybory szkolne, pieluchy, chemię.  Zespół będzie miał płyty i pamiątki, które będzie można nabyć za dobrowolną ofiarę.

 

 

Zamek dmuchany i trampolina

Jesteśmy przyzwyczajeni do dmuchańców na festynach. Jednak ten zamek jest wyjątkowy!!! Bo jest największym tego typu dmuchańcem w swoim rodzaju. Na ogromnym ponad 10 metrowym zamku „Bajdocja” będą chciały zjeżdżać nie tylko dzieci…

Loteria fantowa

Losy można nabywać u ministrantów przechadzających się po farskim placu z napisem „LOSY”. Natomiast w oknach z prawej strony „Ochronki” można od razu odebrać swoją wygraną. Nagrody są bajeczne i kolorowe przeznaczone dla dorosłych i dzieci! Czekają wyjątkowe nagrody: zabawki dla dzieci, słodycze, kosmetyki, książki, artykuły szkolne, płyty CD i DVD.  Co drugi los wygrywa!

Dodatkowo ZE  WSZYSTKICH  PODPISANYCH  LOSÓW podczas festynu aż dwa razy będziemy losować dodatkowe nagrody. A można wygrać: sprzęt AGD, Płyty DVD, vouchery do kina, na myjnię samochodową, kartę na stację paliw, markowe kosmetyki, bony do kochłowickich sklepów i wiele, wiele innych…

 

 

Koło Fortuny

Wystarczy zakręcić wyjątkowym kołem i jeśli szczęście się uśmiechnie do Ciebie, to nagrody specjalne, zabawki, filmy czy artykuły sportowe lub niespodzianki mogą być Twoje! A gdy dorosły zakręci, to może i kosmetyki powędrują do niego???

 

Tor przeszkód

Dla Wszystkich dzieci przygotowano w ogrodzie super tort przeszkód. Nie możesz tego przegapić ? Stanowiska, na których trzeba wykazać się nie lada sprawnością…. To specjalna gratka dla naszych najmłodszych ?

 

Miejsce słodkości

W Ochronce ciasta, zestawy słodkości, galaretki, zimne napoje, soczki, chipsy i  pop – corn,  to wszystko czeka na uczestników festynu. W upalny dzień schłodzone napoje będą marzeniem każdego… Nawet szykujemy wielką dolewkę!

 

Grill

Kto woli konkrety, to: ogórki kiszone, kiełbasa z grilla lub krupnioki z kapustą kiszoną zadowolą najwybredniejsze podniebienia… A może tak skusić się na szaszłyczek?

 

 

 

 

Specjalne promocje dla czytelników
„Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”

 

Przynieś ze sobą na festyn i oddaj archiwalne numery „Gościa” lub „Małego Gościa” (obowiązują numery od stycznia 2020 – nie starsze!!!) i oszczędzaj!

 

„Gość Niedzielny”

5 archiwalnych numerów wymień na darmową kawę lub herbatę

10 archiwalnych numerów wymień na 5 minut zabawy na dmuchanym zamku

14 archiwalnych numerów wymień na 10 minut zabawy na dmuchanym zamku

15 archiwalnych numerów zamień na zakręcenie Kołem Szczęścia

20 archiwalnych numerów zamień na festynowe ciastko

20 archiwalnych numerów zamień na festynowy deser

30 archiwalnych numerów wymień na zabawę non - stop całkowicie gratisowo na ogromnym dmuchanym zamku „Bajdocja” (otrzymujesz wtedy specjalną pieczątkę na rękę uprawniającą do ciągłego korzystania z tej atrakcji)

30 archiwalnych numerów wymień na gratisową kiełbasę z grilla

 

„Mały Gość Niedzielny”

15 archiwalnych numerów wymień na zabawę całkowicie gratisowo na ogromnym dmuchanym zamku „Bajdocja” (otrzymujesz wtedy specjalną pieczątkę na rękę uprawniającą do ciągłego korzystania z tej atrakcji)

10 archiwalnych numerów wymień na 15 minut zabawy na dmuchanym zamku

10 archiwalnych numerów wymień na festynowe ciastko

5 archiwalnych numerów wymień na 5 minut zabawy na dmuchanym zamku

 

 

 

Podziękowania za udział i pomoc w pielgrzymce na Jasną Górę

 

 

 

KOCHŁOWICKA PIELGRZYMKA NA  JASNĄ GÓRĘ

Podziękowania

 

Dziękuję serdecznie Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, by tegoroczna kochłowicka pielgrzymka po raz kolejny mogła się odbyć. Bóg zapłać najpierw Wszystkim Pielgrzymom, którzy pieszo wędrowali do Czarnej Madonny. Dziękuję tym, którzy dołączali się chociaż na krótkie odcinki, przez co tworzyli wspaniałą wspólnotę lub dotarli autobusem albo samochodami na Jasną Górę na tzw.: „dzień kochłowicki w Częstochowie”.

 

Chociaż na pielgrzymce każdy był ważny i niepowtarzalny, warto wymienić niektórych z imienia i nazwiska. Szczególne podziękowania dla tych, którzy pełnili różna zadania, funkcje i posługi na pielgrzymce:


Kierujący ruchem
:   Sebastian, Stanisław, Jacek, Janusz , Szymon  Gebauer

Krzyż: Tadeusz Borzęcki, Aleksandra Kołodziej

Diakonia Muzyczna: Ewelina Pietrowska, Katarzyna i Izabela Lewandowskie, Adrian Kołodziej,  Mariola Zdziarska,  Aleksandra i Alicja Materla, Magdalena Paprotny,  Maria i Aleksandra Ogryzek, Beata Kowaliczek - Czaja,   Ryszard Dymowski, Sandra Jarek, Anna Lamik,  Izabela, Liliana Widuch,  Joanna Weiss,  Dorota Żymła, Paulina, Oliwia i Wiktoria Muszyńskie, Aldona Żukowska, Lena Karkoszka, Hanna Kryś

Organista – Rafał Kozubek

Prowadzący – Ksiądz Jakub Szymon, Ksiądz  Piotr Literski

W niedzielę do wspólnego śpiewu dołączył:

 Marian Kołodziej- długoletni „Szef” Diakonii Muzycznej 

Pielęgniarka - Ewa Kasperczyk – Kuchta

Odpowiedzialny za nagłośnienie – Paweł Matysek

Kierowcy, którzy służyli nam na trasie: Bogdan Fusiek, Bronisław Bartoszek, Izabela Ogryzek,  Sandra Jarek, Małgorzata i Paweł Matyskowie, Edmund Lewandowski, Marcin Karkoszka

Kierowca bagaży – Michał

Kwatermistrz: Maria Strokol

Diakonia gospodarcza – Bernadeta i Bogdan Fuśkowie

Przygotowanie posiłków –  Eugenia Richter, Jadwiga Kocoń,  Małgorzata Mendecka, Ewa Sojda, Leokadia Parzych, Gabriela Baron, Barbara Gawełczyk, Barbara Gurdek

Fundatorzy posiłków i poczęstunków - Restauracja „Omega”, Ewelina Pietrowska, Jacek Nikodem, Dagmara i Marcin Karkoszkowie, Eugenia Richter, Zuzanna Wyciślik, Piekarnia Poloczek, Piekarnia Żyglin, Sklep „ Źródełko”, Krzysztof Zioło

Relacje na żywo i wstawianie zdjęć na fanpage: Bogdan Fusiek, Magdalena Paprotny i Krzysztof Kaput

Przygotowanie Śpiewnika – Magda Paprotny i Diakonia Muzyczna

Szczególne podziękowania dla: Sióstr Elżbietanek i państwa Lubeckich w Miotku; Księdza proboszcza Antoniego Swadźby;  Księdza proboszcza  Sebastiana Ciastka – z Rększowic; Siostry Ancilii- z Piekar Śląskich, Iwony Krzemień z Kancelarii parafialnej oraz OSP w Kamienicy. Szczególne podziękowania dla Wszystkich, którzy wspierali Fundusz Pielgrzymkowy!

 

Ks. Cezariusz Wala

proboszcz

Podziękowania ks. Michała Matysika

Ksiądz misjonarz Michał Matysik, chce przekazać swoje podziękowania:

 

Pragnę serdecznie podziękować ks. proboszczowi Cezariuszowi Wali za otwartość, życzliwość i wsparcie w mojej posługi misyjnej w Zambii. Dziękuję wszystkim księżom posługującym w  Kochłowicach, szczególnie ks. Prał. Józefowi Matysikowi za wszelką pomoc i wyświadczone dobro. Z całego serca dziękuję WSZYSTKIM Parafianom za dary złożone na cele misyjne, zwłaszcza w ostatnią niedzielę, jak również zamówione intencje mszalne także i te gregoriańskie.

Dziękując za każdy przejaw okazanej dobroci, w imieniu swoim i moich parafian proszę o modlitwę w intencji nowej parafii pw. Św. Leona Wielkiego na obrzeżach stolicy – Lusaki. Zapewniając o pamięci w modlitwie, pozdrawiam wszystkich Kochłowiczan.

 

Z wyrazami szacunku i wdzięczności!

 

Ks. Michał Matysik, Zambia

Mecz ojców na synów...

Spotkanie ministrantów „po latach” – relacja z meczu.

Rozgrywki ministranckich Ojców na Synów za nami! Po długim czasie, a może po raz pierwszy w historii Kochłowic udało nam się zorganizować „mecz pokoleń”.  Jedni mówili, że wygrają ministranci - bo młodsi, sprawniejsi, inni że ojcowie - bo doświadczeni i zaprawieni w życiowych bojach, a nie przed komputerami… ?

W ogólnej klasyfikacji można stwierdzić, że ostatecznie ojcowie mieli przewagę. Sukcesem ich może było to, że mieli mocne składy, a może w swoich latach ministranckich najszybciej uganiali się za dziewczynami i to zaowocowało sportowymi sukcesami??? Tego nie wiemy. Natomiast wiemy jedno, że warto organizować podobne rozgrywki w przyszłości. Pogoda wymarzona, atmosfera na trybunach wspaniała, wiele okazji do rozmów i spotkań, a także zabawy dla dzieci poza boiskiem jak m.in. strzelanie z łuku czy granie w badmintona. Aż szkoda, że nie było czasu na robienie porządnych zdjęć, bo było to wyjątkowe spotkanie ?

Dlatego szczególne podziękowania dla Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 18 im. Ks. Konstantego Damrota p. Grażyny Miliczek za pomoc w zorganizowaniu przedsięwzięcia, oraz panom: Łukaszowi Jaroszowi, Pawłowi Pieczce oraz Bartoszowi Dębskiemu. Wielkie podziękowania dla Animatorów i ministrantów młodszych za organizację i udział w zabawie…

Kolejne spotkanie odbyło się w sobotę 3 czerwca o godz. 15.00 na Mszy oraz  na wspólnym grillu. Ale o tym już następnym razem…

Liturgia

Aktualności z Archidiecezji Katowickiej

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej, siedziba: ul. Ks. Ludwika Tunkla 2, 41-707 Ruda Śląska - Kochłowice.