Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach

 

MSZE ŚWIĘTE W SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ Z LOURDES

od poniedziałku do piątku o godz. 12.00 (recytowana)

w sobotę o godz. 16.00

w niedzielę o godz. 10.00

 

ZAPRASZAMY NA ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU DO SANKTUARIUM:
CODZIENNIE OD GODZ. 8.00 DO 17.45

PARAFIA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ W RUDZIE ŚLĄSKIEJ-KOCHŁOWICACH

Grupy parafialne

Dołącz do nas

Ogłoszenia parafialne

Aktualne ogłoszenia

Intencje mszalne

Najnowsze intencje

Porządek nabożeństw

Zapoznaj się z porządkiem nabożeństw

Aktualności

Wydarzenia

Wybory do Rady Parafialnej

 

12 czerwca br. – w niedzielę - odbyły się wybory do Rady Parafialnej, w których wzięło udział 412 parafian.

 

Spośród 20 kandydatów w Radzie zasiądzie 12 przedstawicieli:

 1. Magdalena Paprotny (113 głosów),
 2. Małgorzata Matysek (103 głosy),
 3. Tomasz Materla (91 głosów),
 4. Maria Strokol (83 głosy),
 5. Andrzej Serwoński (62 głosy),
 6. Bogdan Fusiek (50 głosów),
 7. Piotr Hemlecki (48 głosów),
 8. Beata Duda (33 głosy)
 9. Marek Gorniok (26 głosów),
 10. Wioletta Koper – Staszowska (26 głosów),
 11. Grzegorz Hemlecki (24 głosy),
 12. Danuta Kołodziej (21 głosów).

To tylko część składu Rady Parafialnej. Do niej dołączą członkowie z urzędu, czyli proboszcz, pełniący równocześnie funkcję przewodniczącego Rady, wikariusze pracujący w danej parafii, delegatka sióstr zakonnych pełniących posługę w danej parafii, przedstawiciele osób świeckich włączonych na stałe do posługi duszpasterskiej w parafii (np. reprezentant katechetów, organistów, kościelnych) oraz z mianowania proboszcza do Rady powołani zostaną przedstawiciele ruchów, wspólnot modlitewnych, nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej i stowarzyszeń katolickich działających w parafii.

 

Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy wzięli udział w wyborach, a nowym członkom gratulujemy i życzymy, by ich praca na rzecz naszej parafii przyniosła dobre owoce.

 

Grażyna Wilk

Terminy Pierwszych Komunii Świętych w przyszłym roku

 

Daty Pierwszych Komunii Świętych w 2023 roku.

Ze względu na planowane prymicje terminy I Komunii w przyszłym roku przedstawiają się następująco:

 

Wczesna Komunia Święta

1 Maja godz. 11.00. Nieszpory godz. 15.30

 

Szkoła Mistrzostwa Sportowego

1 maja godz. 13.00. Nieszpory godz. 16.30

 

Szkoła Podstawowa nr 21 im. Ks. bpa Wilhelma Pluty

3 maja godz. 13.30. Nieszpory godz. 17.30

 

Szkoła Podstawowa nr 20 im. Marii Konopnickiej

6 maja godz. 11.00. Nieszpory godz. 15.30

 

Szkoła Podstawowa nr 18 im. Ks. Konstantego Damrota

7 maja o godz. 13.30. Nieszpory godz. 17.30

 

 

Podziękowania

Dziękujemy Wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu naszej Parafii do przeżycia Triduum Paschalnego i świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy kapłanom za celebrację Triduum i posługę w konfesjonale. Dziękujemy diakonom za głoszone Słowo Boże i posługę w parafii. Podziękowania kierujemy na ręce Oazy Rodzin za przygotowanie Grobu Pańskiego, Paniom dekoratorkom i darczyńcom indywidualnym za ofiarowane kwiaty do Bożego Grobu. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w sprzątaniu kościoła. Serdeczne słowa „Bóg zapłać” kierujemy pod adresem nadzwyczajnych szafarzy komunii świętej, kościelnych, ministrantów, organistów i świeckim lektorom i kantorom. Także wszystkim Parafianom i Gościom obecnym na Triduum oraz łączącym się z nami za pośrednictwem łączy Internetowych.

 

Składamy także serdeczne podziękowania Parafianom, którzy od ponad miesiąca troszczą się o naszych Gości z Ukrainy zamieszkujących w parafialnej Ochronce. Dziękujemy wolontariuszom, darczyńcom i ofiarodawcom. W ostatnim czasie szczególnie za przygotowanie dla nich śniadania wielkanocnego i paczek świątecznych. Niech dobry Bóg za każdy najmniejszy gest pomocy wynagrodzi swym błogosławieństwem.

 

Dziękujemy także za wszelkie nadesłane życzenia i pozdrowienia.

Spotkanie Legionu Maryi

Acies Legionu Maryi

 

W sobotę 26 marca br. w sanktuarium Matki Bożej z Lourdes odbył się wielkopostny dzień skupienia wspólnot Legionu Maryi Rudy Śląskiej. Członkowie Legionu wysłuchali konferencji dotyczącej otwarcia się na prawdę, którą daje Chrystus. Następnie uczestniczyli w Drodze Krzyżowej w intencji pokoju na Ukrainie. Podczas dnia skupienia była również okazja do indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu, modlitwy różańcowej, a także okazja do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Dzień skupienia zakończył się Eucharystią sprawowaną przez ks. Pawła Gajdę w intencji członków Legionu Maryi. 

Osoby chętne do włączenia się do tej maryjnej wspólnoty zapraszamy do dołączenia do grupy Legionu Maryi. Spotkania odbywają się w każdy wtorek o godz. 16.30 w domu parafialnym. 

 

Serdecznie zapraszamy!

Parafialna pomoc Ukrainie

 

Wszyscy przeżywamy sytuację na Ukrainie.
Dziękujemy Parafianom za modlitwę o pokój na świecie i zgłaszanie się z propozycjami konkretnej pomocy.
Otrzymaliśmy wiele telefonów i przeprowadziliśmy wiele konkretnych rozmów. Jak tylko możemy chcemy pomóc Ukrainie.

 

 

WSPARCIE FINANSOWE

W pierwszej fazie pomocy planujemy zbiórkę pieniężną na pomoc poszkodowanym na Ukrainie, która zostanie przekazana za pośrednictwem Caritas Polska. Cały czas w kancelarii prafialnej oraz W niedzielę 27 lutego i w Środę Popielcową 2 marca po każdej Mszy świętej u ministrantów do skarbonek będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

 

WSPARCIE MATERIALNE

Zapraszamy Parafian także do drugiej fazy pomocy. Od 28 lutego w kancelarii parafialnej będziemy zbierać artykuły i produkty dla potrzebujących. Chcemy wspomóc regionalną centralę humanitarną obwodu lwowskiego i m.in. rodziny, które gościliśmy kilka lat temu w Kochłowicach. W godzinach urzędowania kancelarii parafialnej można przynosić: karimaty, koce, śpiwory, pościel, ręczniki, ubrania i płaszcze przeciwdeszczowe. Środki do higieny osobistej, proszki do prania, pasty i szczoteczki do zębów, pieluchy, pieluchomajtki, podpaski, bieliznę dla dzieci i dorosłych, środki opatrunkowe, tabletki przeciwbólowe. Zbieramy tylko rzeczy nowe. Ponadto: ręczniki papierowe, baterie i latarki, wodę mineralną, żywność o długim okresie do spożycia, produkty spożywcze w opakowaniach zbiorczych, konserwy.

 

W zależności od dalszego rozwoju sytuacji akcję zakończymy lub przedłużymy. Do przekazanych darów warto dołączyć kartkę z osobistymi słowami wsparcia, pociechy czy solidarności. Chcemy przekazać nie tylko towar, ale przede wszystkim serce i wzajemną miłość! Szczególnie w tym tygodniu zachęcamy do nawiedzenia kościoła parafialnego lub sanktuarium i modlitwy w intencji pokoju na świecie.

 

Liturgia

Aktualności z Archidiecezji Katowickiej

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej, siedziba: ul. Ks. Ludwika Tunkla 2, 41-707 Ruda Śląska - Kochłowice.