Ogłoszenia Duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA

NIEDZIELA PALMOWA - NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ

5 kwietnia 2020 r.

 

Dzisiejsza niedziela - Niedziela Palmowa - rozpoczyna najważniejszy czas przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę oraz coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać to ważne wydarzenie w historii zbawienia.

 

W Wielkim Tygodniu nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w Sanktuarium MB z Lourdes.

 

Poprzez kanał YouTube - Parafia Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach zapraszamy do włączenia się w następujące obrzędy i nabożeństwa Triduum Paschalnego:

 

Wielki Czwartek:

godz. 8.00 – Jutrznia z Godziną Czytań.

godz. 18.00 - Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej z kościoła Trójcy Przenajświętszej

 

Wielki Piątek – jest dniem Męki i Śmierci Pana Jezusa.  Wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu jedzenia. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii.

godz. 8.00 – Ciemna Jutrznia

godz. 15.00 - Droga Krzyżowa oraz nabożeństwo pokutne, które podprowadzi nas do wzbudzenia żalu doskonałego, zastępującego w tym roku spowiedź do momentu ustania pandemii.

godz. 18.00 - celebracja Liturgii Męki Pańskiej

 

Wielka Sobota - jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązuje cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych. W związku z zaistniałą sytuacją nie będzie błogosławieństwa pokarmów. Prosimy, aby skorzystać przy śniadaniu wielkanocnym z formy uroczystej modlitwy przed posiłkiem, którą można znaleźć na naszej stronie internetowej. W sobotni wieczór rozpoczynamy Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa.

 

godz. 8.00 – Ciemna Jutrznia

godz. 20.00 - Wigilia Paschalna

 

Przypominamy zarządzenie J. E. Ks. Arcybiskupa Wiktora Skworca dotyczące sakramentu pojednania. „W związku z tym w parafiach nie będzie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty w zwyczajnej formie! Jednak w sytuacjach wyjątkowych!!!, wyrazem duszpasterskiej troski będzie umożliwienie skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania tym wiernym, którzy o to osobiście poproszą. Wskazane jest uprzednie, telefoniczne umówienie. Miejscem takiej spowiedzi niech będzie zakrystia, salka parafialna bądź inne pomieszczenie. Należy przy tym zachować wskazane środki ostrożności i wzajemnego bezpieczeństwa – penitenta i spowiednika.

 

Wszystkim Parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego przeżywania Wielkiego Tygodnia. 

 

Apel do Wiernych

 

Chciałbym gorąco podziękować za wspólnotę codziennej modlitwy oraz troskę o Parafię i jej utrzymanie. Dziękuję za wszelkie przekazane ofiary na ten cel. Wiem, że nie jest to dzisiaj łatwe i tym bardziej doceniam Wasze starania. Jednak w obliczu pandemii koronawirusa i związanego z nią zagrożenia dla życia ludzkiego, które jest największym skarbem podarowanym nam przez Boga - proszę, aby wszelkie wpłaty, które zamierzacie złożyć na cele parafialne z racji najbliższej Wielkiego Tygodnia, zostały przeznaczone na zakup respiratorów dla Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Tychach (Wojewódzkic Szpital Specjalistyczny w Tychach. Można to uczynić np. wpłacając na konto:

Caritas Archidiecezji Katowickiej: 96 1050 1214 1000 0090 3169 8062

Tytuł: OFIARA - KORONAWIRUS.

Z góry za Waszą hojność serca dziękuję!

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach, siedziba: Ruda Śląska, Tunkla 2.