Sakramenty Święte

CHRZEST

 

Sakramentu Chrztu św. udziela się w ostatnią niedzielę miesiąca w czasie Mszy św. o godz. 13:15


Katecheza chrzcielna w sobotę przed ostatnią niedzielą miesiąca o 19:00

 

Dokumenty potrzebne przy zgłaszaniu dziecka do sakramentu Chrztu św.:

  • akt urodzenia (do wglądu)

Rodzicami chrzestnymi mogą zostać osoby, które ukończyły 16 lat oraz przyjęły sakrament bierzmowania. Jeżeli są to osoby pozostające w związku małżeńskim to muszą mieć zawarte małżeństwo sakramentalne Jeżeli rodzicami chrzestnymi mają zostać osoby spoza parafii, to wymagane jest zaświadczenie z parafii w której mieszkają, że są osobami praktykującymi.

 

 

PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU MAŁŻEŃSTWA

 

 Dokumenty potrzebne przy spisywaniu protokołu przedmałżeńskiego:

  • świadectwo chrztu do ślubu (jeżeli osoby są spoza parafii)
  • świadectwo ukończenia religii w szkole ponadgimnazjalnej (średniej)
  • zaświadczenia z Urzędu Stanu Cywilnego (przy ślubie konkordatowym) lub akt ślubu (przy ślubie kościelnym)
  • dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość

Protokół spisujemy najwcześniej 3 miesiące przed planowaną datą ślubu. W wypadku, gdy trzeba zwracać się o dyspensę (np. stwierdzenie stanu wolnego dla osób, które wcześniej zawarły związek cywilny. Ślub z osobą innego wyznania lub z osobą niwierzącą należy zgłosić się przynajmniej pół roku wcześniej)


W naszej parafii protokoły przedmałżeńskie są spisywane w środy od 16:30 do 18:00 w Kancelarii Parafialnej. Przed spisaniem protokołu należy ustalić dokładną datę i godzinę spotkania z kapłanem. Możliwe jest spisanie protokołu w innym terminie po wcześniejszym umówieniu się w kancelarii parafialnej.

 

W czasie wakacji protokół można spisać tylko w środy sierpnia.

 

Nauka przedślubna – II, III, IV piątek miesiąca o godz. 19.30 w Domu Parafialnym (do końca 2018 r). Terminy nauk przedślubnych w roku 2019 zostaną podane po 1 stycznia 2019 r.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach, siedziba: Ruda Śląska, Tunkla 2.