Ogłoszenia Duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA

2 NIEDZIELA ZWYKŁA

20 stycznia 2019 r.

  

Kolekta przeznaczona na:

REMONT FRONTONU KOŚCIOŁA

 

Najświętsza Ofiara Chrystusa, której pamiątkę sprawujemy, jednoczy nas wokół ołtarza. W Tygodniu Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan prosimy dobrego Boga, aby wszyscy wyznawcy Chrystusa stanowili „jedno serce i jednego ducha”, dając w ten sposób czytelne świadectwo wobec świata.

 

Zapraszamy na nieszpory kolędowe o godz. 16.00, zaś o godz. 17.30 dzieci ze szkoły podstawowej nr 18. zapraszają na Jasełka dla „Babci i Dziadka”. Po jasełkach zapraszamy babcie i dziadków na słodki poczęstunek do ochronki.

 

W poniedziałek w godz. 16.00 - 17.30 w naszej ochronce będą odbywać się spotkania poświęcone idei wolontariatu i różnym formom pomocy drugiemu człowiekowi. Fundacja „Anioły w Piżamkach” serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do włączenia się w jej działalność.

 

We wtorek z racji trwającego tygodnia modlitw o jedność chrześcijan zapraszamy na nabożeństwo ekumeniczne po Mszy św. o godz. 18.00. Szczególne zaproszenie kierujemy do kandydatów, którzy przygotowują się do sakramentu bierzmowania.

 

W czwartek o godz. 16.30 Msza św. szkolna, a po niej spotkanie Eucharystycznego Ruchu Młodych.

 

W sobotę zapraszamy na kolejne spotkanie Katechetycznego Uniwersytetu III Wieku po Mszy św. o godz. 8.00.

 

W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży. Zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkania Papieża z młodzieżą oraz do modlitwy w intencji Ojca św. i młodych całego świata. Młodzież pragnąca doświadczyć wspólnoty modlitwy zaproszona jest do Hali Widowiskowo – Sportowej w Jastrzębiu Zdroju, gdzie w nocy z 27 na 28 stycznia będzie mogła łączyć się z młodzieżą całego świata zgromadzoną w Panamie. Zapraszamy młodych do wzięcia udziału w tym wydarzeniu nazwanym „Panama na Śląsku”.

 

W przyszłą niedzielę kolekta będzie przeznaczona potrzeby parafii.

 

Zapraszamy w tym tygodniu na nabożeństwa po Mszy św. o godz. 8.00 : we wtorek  ku czci Jana Pawła II, a w środę na połączone nabożeństwo ku czci MB Nieustającej Pomocy i Ojca Pio.

 

W czwartek 31 stycznia o godz. 17.30 odbędzie się w domu parafialnym spotkanie dla wszystkich udających się na pielgrzymkę szlakiem Niderlandów. Wszystkich zapisanych i zainteresowanych wyjazdem prosimy o przybycie. Na spotkaniu będzie zbierana zaliczka w wysokości 300 zł. 

 

Zapraszamy na III Archidiecezjalną Pielgrzymkę Osób Chorych, Niepełnosprawnych, ich Rodzin i wszystkich chętnych diecezjan do Lourdes, która odbędzie się w dniach 5–13 maja br. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii.

 

Bóg zapłać za wspólnotę modlitwy za ofiary składane na remont frontonu. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach, siedziba: Ruda Śląska, Tunkla 2.