Ogłoszenia Duszpasterskie

 

XXIX Niedziela Zwykła

17 października 2021 r.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na dalsze prace remontowe zewnętrznej elewacji naszej świątyni. Bóg zapłać za ofiary.

 

Dzisiaj obchodzimy 119 rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. Dziękujemy za tę świątynię i polecamy Bogu wszystkich żyjących i zmarłych Parafian. Modlimy się również za kapłanów, którzy w minionym czasie w naszej parafii posługiwali.

Witamy pośród nas  emerytowanego proboszcza naszej parafii ks. prałata Jerzego Lisczyka, który dzisiaj modli się z nami i głosi Słowo Boże.

 

W dzisiejszą niedzielę przed kościołem po Mszach świętych ministranci wraz z rodzicami rozprowadzają papieskie kremówki.

 

Zapraszamy do wspólnego odmawiania różańca w kościele, od poniedziałku do soboty o godz. 17.15, a  w niedzielę o godz. 15.45. Dzisiaj szczególnie chcemy modlić się w intencji pokutnej i wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi polecając wszystkich Polaków.

 

Z okazji trwającego jubileuszowego roku św. Józefa o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza święta wotywna ku czci św. Józefa. Po Mszy świętej nabożeństwo, podczas którego chcemy szczególnie pamiętać  i modlić się za rodziny, narzeczonych, osoby szukające pracy i pracodawców, a także wszystkich modlących się w naszym sanktuarium i kościele.

W dniach 23 i 24 października odbędzie się Jubileuszowy Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej „Gloria Dei” pod tytułem: „św. Józef – wzór ojcostwa i opiekun rodzin”. Przesłuchania w konkursie muzycznym odbędą się w Domu Kultury w Bielszowicach. Szczegóły na plakacie w gablotce.

 

Zachęcamy parafian do uczestnictwa w spotkaniach Legionu Maryi, w każdy wtorek o godz. 16.15 w domu katechetycznym.  Zapraszamy nowych członków do pójścia drogą formacji i modlitwy na wzór Maryi. Szczegółowe informacje znajdują się w gablotce.

 

Wspólnota Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży naszej parafii, serdecznie zaprasza na spotkania w każdą środę. Spotkania rozpoczynają się Mszą św. o godz. 18.00, po niej młodzież udaje się do salki, gdzie spędza czas na modlitwie, zabawie i rozmowach. Jest to również okazja do zrobienia czegoś dobrego na rzecz innych. KSM przygotował dla wszystkich parafian propozycję spotkania ze Słowem Bożym. Przy wejściu do kościoła został umieszczony kosz wiklinowy, w którym znajdują się karteczki z cytatami z Pisma Świętego. Przy wchodzeniu lub wychodzeniu z kościoła można wylosować jeden cytat i zabrać ze sobą, by próbować żyć Słowem Bożym w codzienności. Także dzisiaj po Mszach świętych przedstawiciele KSM-u będą rozdawali młodzieży ulotki informacyjne oraz obrazki z modlitwą KSM-owicza.

 

Za tydzień z okazji rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego kolekta będzie przeznaczona na Misje. W zakrystii można nabyć „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in. ciekawy artykuł o Maksymilianie Kolbe z okazji 50 rocznicy jego beatyfikacji czy uroczystości Wszystkich Świętych w świetle papieskiej encykliki Laudato si.

 

Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach, siedziba: Ruda Śląska, Tunkla 2.