Ogłoszenia Duszpasterskie

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

Uroczystość Chrystusa Króla

 

 

Dziś przeżywamy UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Kolekta przeznaczona jest na Archidiecezję.

 

Dziś z racji święta św. Cecylii nasz parafialny Chór - Św. Cecylii zaprasza na Mszę św. w swojej intencji, która zostanie odprawiona o godz. 16.30.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy ADWENT - Nowy Rok Liturgiczny. Już dzisiaj informujemy, że RORATY dla dzieci odbywać się będą w formie katechez umieszczanych o godz. 17.00 na naszym parafialnym profilu facebookowym. Przewidziane są konkursy z nagrodami.

 

Zachęcamy wiernych, którzy w kończącym się roku przeżywali rocznicę przyjęcia sakramentu małżeństwa, do wspólnego dziękczynienia. W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 Msza św. będzie odprawiana w intencji par świętujących 5 - cio i 10 – lecie małżeństwa. Jubilatów prosimy, by zgłaszali się telefonicznie w godzinach urzędowania kancelarii lub mailowo na adres parafialny do czwartku, natomiast wiernych prosimy o pozostawienie miejsc na tej Mszy św. dla Jubilatów oraz ich rodzin (ze względu na obowiązujące obostrzenia ilości wiernych w kościele).

 

W związku z tym, że nie odbędą się tradycyjne odwiedziny duszpasterskie tzw. kolęda - od I niedzieli adwentu zapraszamy Parafian do uczestnictwa w wieczornej Mszy św., w czasie której będziemy modlić się za osoby mieszkające przy konkretnych ulicach, które w danym dniu miały zostać objęte kolędą. Po Mszy św. odbędzie się nabożeństwo kolędowe i wręczone zostaną pakiety, w których znajdziemy pamiątkowy obrazek, kredę oraz mirrę. Terminy dla poszczególnych ulic umieszczone zostały na stronie internetowej Parafii oraz na tablicy ogłoszeń.

 

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o  godz. 16.30 zapraszamy mieszkańców, ul. Wyzwolenia 63 – 1, ul. Wyzwolenia 58 -2, ul. Oświęcimska 155 - 209 ul. Oświęcimska 158 - 216

 

W Sobotę 5.12.2020 zapraszamy na Msza św. godz.18.00 mieszkańców ulic: ul. Wyzwolenia 150 – 90, ul. Wrocławska, Warmińska, Kaszubska, Rogozińskiego, ul. Szyb Artura, Wyzwolenia 121 - 65, Staffa, ul. Malinowa od nr 2 Wyzwolenia 88 do 72

 

W I niedzielę Adwentu 6. 12. 2020 r. zapraszamy naa Mszę św. godz. 16.30 mieszkańców ul. Wirecka 6 - 94d, ul. Poziomkowa, Kwapulińskiej, Jeżynowa, ul. Wirecka od 59 -125, ul. Wirecka od  5 - 57

 

W zakrystii można zakupić „Gościa Niedzielnego” z „Biuletynem Parafialnym”, „Małego Gościa Niedzielnego” i inne tytuły prasy katolickiej.

 

Po każdej Mszy św. przy kościele nabyć świece na stół wigilijny w ramach Dzieła WIGILIJNEJ POMOCY DZIECIOM. Koszt dużej świecy wynosi 12 zł, a małej 6 zł.

 

Po każdej Mszy św. ministranci naszej parafii rozprowadzają kalendarze na 2021 rok, które sami zaprojektowali. Kalendarze są duże i czytelne. Znajdują się w nich: zdjęcia z formacji naszych ministrantów, ich wycieczek, a także zdjęcia z wystroju naszego kościoła. Ofiara złożona za nabycie kalendarzy przeznaczona zostanie na koszty związane z formacją ministrancką, nowe stroje oraz wyjazdy. W imieniu ministrantów serdecznie zachęcamy do nabycia kalendarzy.  

 

Bóg zapłać za ofiary składane dziś na potrzeby Archidiecezji.

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach, siedziba: Ruda Śląska, Tunkla 2.