Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA
32 NIEDZIELA ZWYKŁA - 11 listopada 2018 r.

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na fundusz remontowy parafii, przed kościołem zbiórka na pomoc Kościołom prześladowanym.

 

Dziś 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Świętujemy 100 lecie odzyskania przez naszą Ojczyznę suwerenności po 123 latach zaborów. Wspominając czas trudnego wykuwania niepodległości, pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Polski.

 

Dzisiaj, także solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. My cieszymy się wolnością religijną, możemy swobodnie okazywać naszą wiarę w Pana Boga i przywiązanie do Kościoła. Ale nie możemy zapominać, że są na świecie kraje i narody, gdzie chrześcijaństwo jest prześladowane albo gdzie wyznawanie jakiejkolwiek religii jest źle odbierane przez sprawujących władzę. I dzisiaj wielu wyznawców Chrystusa, duchownych i świeckich, z powodu wiary płaci najwyższą cenę – oddaje swoje życie. To dzieje się, niestety, na naszych oczach. Jeśli nie możemy tym braciom w wierze okazać innej pomocy, to przynajmniej ofiarujmy im dar modlitwy i materialne wsparcie.

 

Zapraszamy na modlitwę za naszą Ojczyznę polecając ją opiece i wstawiennictwu MB z Lourdes z racji przypadającego, także dzisiaj Dnia Lourdzkiego. Różaniec lourdzki połączony z niesieniem figury odprawimy o godz. 16.45.

 

Nabożeństwa za zmarłych zalecanych odbędą się jeszcze w poniedziełek i we wtorek o godz. 17.15

 

Środa: Zapraszamy do Sanktuarium osoby chore, a szczególnie zmagające się z chorobami nowotworowymi i depresją. W ich intencji oraz w intencji ich rodzin zostanie odprawiona o godz. 12.00 Msza św. oraz zostanie udzielone im błogosławieństwo Lourdzkie, zostaną także poświęcone lekarstwa.

 

Zainteresowanych rozważaniem Słowa Bożego i pogłębieniem wiedzy biblijnej zapraszamy na kolejne spotkanie kręgu biblijnego w środę po wieczornej Mszy św. około godz. 18.45.

 

Czwartek: Dzieci przedszkolne oraz szkół podstawowych zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16.30.
Również w czwartek od godziny 20.00 do 21.00 w kościele odbędzie się godzina uwielbienia, czyli Eucharystia połączona ze wspólną adoracją Najświętszego Sakramentu.

 

Piątek: Po mszy św. o godzinie 8.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Miłosierdzia Bożego

 

W zakrystii można zakupić czasopisma: „Gość Niedzielny” z „Biuletynem Parafialnym”, „Mały Gość Niedzielny” i inne tytuły prasy katolickiej.

 

W dniach od 15 - 30 listopada w naszej parafii odbędzie się świąteczna zbiórka darów na Caritas z Ukrainy. Dary typu: koce, środki czystości, oleje, konserwy itp. można przynosić po każdej Mszy do zakrystii. Prosimy nie przynosić materiałów sypkich, typu mąka, cukier, gdyż one często ulegają zniszczeniu w trakcie transportu. Bóg zapłać za każdy złożony dar. 

 

Bóg zapłać wszystkim za wspólnotę modlitwy. Życzymy parafianom i gościom błogosławionej niedzieli i dobrego świętowania.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach, siedziba: Ruda Śląska, Tunkla 2.