Ogłoszenia Duszpasterskie

 

III Niedziela zwykła

23 stycznia 2022 r.

 

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii
Bóg zapłać za ofiary.

 

Zapraszamy dorosłych i dzieci do udziału we wspólnym kolędowaniu dzisiaj o 15.30. Każde dziecko może podzielić się swoim talentem muzycznym. Należy przygotować kolędę i wykonać ją indywidualnie lub z rodzeństwem. Zachęcamy również do przyniesienia ze sobą instrumentów muzycznych. Dzieci mogą przyjść w przebraniu np. Maryi, Józefa, aniołków czy pastuszków.

 

Dziękujemy wszystkim Parafianom za wspólną modlitwę podczas Mszy świętych i nabożeństw kolędowych. Dziękujemy za Waszą obecność w kościele i łączność duchową osób starszych czy chorych przez udział w transmisji internetowej. Bóg zapłać za ofiary składane z okazji kolędy na dalszy remont zewnętrznej elewacji naszej świątyni.

 

Wkrótce skończy się tradycyjny okres Bożego Narodzenia, który trwa do 2 lutego. Zachęcamy dorosłych wraz z dziećmi do przychodzenia do stajenki i indywidualnego nawiedzenia kościoła. Przypominamy, że kościół jest otwarty przez cały dzień.

 

Zapraszamy do wspólnego kolędowania:

Osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami zapraszamy na kolędowanie, które rozpocznie comiesięczne spotkania w Ochronce św. Rodziny przy naszej Parafii. Najbliższe spotkanie w poniedziałek 24 stycznia o godz. 17.00 w kościele.

Apostolat modlitwy i postu za kapłanów „Złota Róża” także zaprasza na wspólne kolędowanie z oprawą muzyczną we wtorek 25 stycznia o godz. 17.00 do kościoła.

Żywy Różaniec zapraszamy na Mszę świętą w sobotę o godz. 8.00, a po nim wspólne kolędowanie.

 

Legion Maryi zaprasza osoby dorosłe do udziału w spotkaniach w każdy wtorek. Spotkania odbywają się w domu katechetycznym o godz. 16.30.

 

Nauki przed Chrztem, dla rodziców i chrzestnych, odbędą się w domu katechetycznym w sobotę o godz. 19.00.

 

Zachęcamy do nabycia „Gościa Niedzielnego”. Od tego roku cena egzemplarza wynosi 8 zł. W najnowszym numerze w nawiązaniu do niedzieli Słowa Bożego polecamy tekst o modlitwie psalmami. Znajdziemy rady i odpowiedź na pytanie: w jaki sposób modlić się psalmami?

Polecamy też ostatnie egzemplarze z zeszłego tygodnia z płytą CD zawierającą nagrane dwie pierwsze księgi Starego Testamentu,  w ramach opracowania całego Pisma Świętego na płytach czytanych przez wybitnych aktorów i lektorów. Zachęcamy do zebrania całej kolekcji 12 płyt, które będą ukazywały się sukcesywnie w tym roku.

 

Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na zapłacenie rachunków za energię elektryczną w naszych kościołach.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

 

 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach, siedziba: Ruda Śląska, Tunkla 2.