Ogłoszenia Duszpasterskie

 

 

OGŁOSZENIA

III Niedziela Zwykła, roku B.

24 stycznia 2021 r.

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby parafii związane z remontem organów.

 

Dzisiejszą niedzielę 24 stycznia przeżywamy jako Niedzielę Słowa Bożego, ale także jako Dzień Solidarności z mieszkańcami Chorwacji. Chciejmy pamiętać w modlitwie o tych, którzy stracili nie tylko dobytek swego życia, ale przede wszystkim swoich najbliższych.

 

Ze względu na powrót młodszych dzieci do szkoły, wznawiamy Msze święte z ich udziałem o godz. 12.00. Msze święte będą prowadzone w podobny sposób jak po wakacjach.

 

Z radością informujemy, że udało się naprawić nasze zabytkowe organy. Konieczne, bieżące prace konserwatorskie okazały się być bardziej zaawansowane i czasochłonne niż przewidywano, stąd też wynikała dłuższa przerwa w graniu. Niestety
w przyszłości organy czeka jeszcze gruntowny remont. Dziękujemy parafianom za wsparcie i wszelką pomoc.

 

Pragniemy poinformować, że zgodnie z założeniami poczynionymi przez poprzedniego proboszcza, będzie rozbudowywany system komputerowy oraz podłączenie radiowego łącza internetowego do kościoła. Chcemy w pandemii dać parafianom stałą możliwość uczestnictwa w nabożeństwach i Mszach świętych z naszej świątyni. Ze względu na trwające prace, na razie tylko możemy uczestniczyć w transmisji Mszy świętych dopołudniowych w niedzielę.

 

Polecamy nasz „Biuletyn Parafialny”, w którym dalsza część wywiadu z nowym proboszczem. Dzieciom polecamy „Małego Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy ciekawe artykuły m.in. o postawieniu wszystkiego na Pana Boga o skoczkach narciarskich
i specjalny bezpłatny dodatek dla dzieci: podstawka pod smartfona. Dorosłym polecamy „Gościa Niedzielnego”, a w nim m.in. o wiarygodności w dzisiejszych czasach, o tym komu wierzyć, a komu nie oraz o multimedialnym muzeum – domu rodzinnym Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach.

 

Bóg zapłać za wspólnotę modlitwy, za ofiary składane na potrzeby parafii. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławionej niedzieli.

 

 


Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach, siedziba: Ruda Śląska, Tunkla 2.