Ogłoszenia Duszpasterskie

OGŁOSZENIA

7 NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lutego 2020 r.

 

Dzisiejsza kolekta przeznaczona na potrzeby parafii

 

Zapraszamy na różaniec lurdzki o godz. 15.45.

 

W tym tygodniu będziemy przeżywali upamiętnienie Objawień MB w Lourdes:

- w poniedziałek 24 lutego - ósme objawienie – różaniec o godz. 18.30 – prowadzą nauczyciele

- we wtorek 25 lutego – dziewiąte objawienie - różaniec o godz. 18.30 – prowadzi KSM

- w czwartek 27 lutego - dziesiąte objawienie - różaniec o godz. 7.30 – prowadzi zespół charytatywny

- w piątek 28 luty – jedenaste objawienie - różaniec o godz. 7.30 – prowadzi Legion Maryi

- w niedzielę 1 marca - dwunaste objawienie - różaniec o godz. 7.00 – prowadzą ministranci

 

Wtorek: Apostolat Złota Róża zaprasza do wspólnej modlitwy za kapłanów o godz. 17.00 w Kościele Trójcy Przenajświętszej.

 

W środę rozpoczynamy okres WIELKIEGO POSTU. Msze św. z posypaniem głów popiołem zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 12.00 (SANKTUARIUM), 16.30 (z udziałem dzieci), 18.00 i 20.00. Dar materialny tego dnia jest przeznaczony na potrzebujących. Za każdą ofiarę dziękujemy. ŚRODA POPIELCOWA jest dniem postu i wstrzemięźliwości. Post polega na zjedzeniu tylko jednego posiłku do syta i obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia aż do ukończenia 60 roku życia. Wstrzemięźliwość polega na powstrzymaniu się od spożywania pokarmów mięsnych i obowiązuje osoby, które ukończyły 14 rok życia aż do śmierci. Od Środy Popielcowej obchodzimy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty i przeżywamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Pierwsza niedziela Wielkiego Postu jest NIEDZIELĄ TRZEŹWOŚCI. Zachęcamy wiernych do podejmowania dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych i zapisywanie swojej decyzji w Księdze Trzeźwości wyłożonej na ołtarzu MB Częstochowskiej. Kolekta tego dnia jest przeznaczona na wsparcie dzieł miłosierdzia.

 

Od Środy Popielcowej rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które potrwają do I niedzieli Wielkiego Postu. Tematem przewodnim rozważań jest - Eucharystia daje życie. Prowadzi je ks. dr Marek Studenski – Wikariusz Generalny i Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezji Bielsko Żywieckiej.

W środę popielcową na każdej Mszy św. będzie nauka ogólna

W czwartek i w piątek na Mszach św. o godz. 6.30 i 8.00 – nauką ogólna. O 12.00 do Sanktuarium zapraszamy seniorów na naukę stanową dla nich, zaś w czasie Mszy św. o godz. 18.00 będzie wprowadzenie do Medytacji Biblijnej. Po Mszy św. będzie można przeżyć medytację biblijną przed Najświętszym Sakramentem w Kościele Trójcy Przenajświętszej.

W sobotę na Mszach św. nauki ogólne oraz o godz. 19.00 nauka stanowa dla kobiet. W niedzielę nauki ogólne na wszystkich Mszach św., a o godz. 17.30 nauka stanowa dla mężczyzn.

 

W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, która będzie odprawiana w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.15. Od godz. 17.00 będą wyczytywane wypominki za zmarłych, których włączymy w modlitwę Drogi Krzyżowej. Dzieci będą otrzymywały pamiątkowe obrazki kontrolne.

 

W sobotę odwiedzimy chorych z posługą duszpasterską. Chorych prosimy zgłaszać do kancelarii parafialnej.

 

W niedzielę o godz. 15.45 Gorzkie Żale. Kazania pasyjne będzie głosił ks. Maciej Niesporek wikariusz parafii MB Częstochowskiej w Knurowie.

 

W przyszłą niedzielę odbędzie się dekanalny dzień skupienia dla narzeczonych początek o godz. 14.00.

 

W zakrystii można zakupić „Gość Niedzielny” z "Biuletynem Parafialnym" i inne tytuły prasy katolickiej.

 

W przyszłą niedzielę kolekta jest jałmużną postną.

 

Bóg zapłać za wspólnotę modlitwy i za ofiary przeznaczone dziś na pokrycie kosztów mediów i funkcjonowania kancelarii parafialnej.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach, siedziba: Ruda Śląska, Tunkla 2.