Katechumenat dla dorosłych

Czym jest katechumenat dla dorosłych?

 

To przygotowanie do przyjęcia sakramentów świętych: Chrztu, I Komunii św., Bierzmowania, Małżeństwa, dla osób dorosłych, które nie przyjęły tych sakramentów. W przypadku osób przygotowujących się do małżeństwa, a nieposiadających świadectwa ukończenia katechezy - ukończenie katechumenatu traktowane jest jako uzupełnienie katechezy szkolnej.

 

Na terenie Parafii Trójcy Przenajświętszej takie przygotowanie odbywa się dwa razy w roku wiosną i jesienią.

 

Od środy 6 października o godz. 19.00  w domu katechetycznym rozpoczną się w naszej parafii spotkania katechumenatu dla dorosłych w cyklu jesiennym.

 

W celu uzyskania potwierdzenia ukończenia katechumenatu należy uczestniczyć w jednej z serii
(wiosennej bądź jesiennej)

 

Chcący uczestniczyć w katechumenacie proszeni są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej Parafii Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach.

 

Dla osób spoza parafii ofiara za kurs katechumenatu wynosi 50 zł.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach, siedziba: Ruda Śląska, Tunkla 2.