Katechumenat dla dorosłych

Czym jest katechumenat dla dorosłych?

 

To przygotowanie do przyjęcia sakramentów św. (Chrztu, I Komunii św., Bierzmowania, Małżeństwa) dla osób dorosłych, które nie przyjęły tych sakramentów. W przypadku osób przygotowujących się do małżeństwa a nieposiadających świadectwa ukończenia katechezy - ukończenie katechumenatu traktowane jest jako uzupełnienie katechezy szkolnej.

 

Na terenie Parafii Trójcy Przenajświętszej takie przygotowanie odbywa się dwa razy w roku.

 

W cyklu jesiennym: w dn. (środa godzina 19.00 w domu katechetycznym)

7,14,21,28 października oraz 4,11, 18,25 litopada 2020 r.

 

W cyklu wiosennym: w dn. (środa godzina 19.00 w domu katechetycznym)

3,10,24  lutego, 3, 10,17,24 marca oraz 7 kwietnia. 2021 r.

 

W celu uzyskania potwierdzenia ukończenia katechumenatu należy uczestniczyć w jednej z serii (wiosennej bądź jesiennej)

 

Chcący uczestniczyć w katechumenacie proszeni są o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej Parafii Trójcy Przenajświętszej w Kochłowicach.

 

Dla osób spoza parafii opłata manipulacyjna za kurs katechumenatu wynosi 50 zł.

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach, siedziba: Ruda Śląska, Tunkla 2.