Złota Róża

Spotkania w ostatni wtorek miesiąca godz. 17.00 w Sanktuarium 

 

 

Apostolat „Złota Róża”, czyli apostolat modlitwy i postu za kapłanów w naszej parafii powstał w dniu 06.12.2012r. Dzień modlitw za kapłanów rozpoczęliśmy mszą świętą, którą celebrował ksiądz Marek Szkudło - wikariusz biskupi ds. stałej formacji kapłanów w archidiecezji katowickiej.

 

Kochłowicki Apostolat składa się z trzech Róż po 21 osób. Czwarta grupa się tworzy, osoby chętne mogą osobiście skontaktować się z animatorem bądź złożyć internetowe zgłoszenie: potrzebne dane: imię, nazwisko i nr telefonu należy wysłać na adres: julkan7@wp.pl.

 

Każda z osób w wybranym przez siebie dniu (wypadającym, co trzy tygodnie) ustalonym z animatorem, rozważa jedną, wyznaczoną na stałe dla całej wspólnoty, tajemnicę różańca i dziesiątek koronki do miłosierdzia Bożego oraz modlitwę św. Faustyny:

 

"O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha Swego, daj moc słowom kapłańskim, aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie Panie. Panie daj nam świętych kapłanów, Ty Sam ich utrzymuj w świętości”.

 

W tymże dniu każda z osób, ofiarowuje w niżej podanych intencjach dowolny post (wyrzeka się czegoś z pokarmów, zbytecznych rozmów, filmów itp.). Każdy modli się indywidualnie w domu, a na wspólnej modlitwie, u stóp Najświętszego Sakramentu spotykamy się co miesiąc, w ostatni wtorek miesiąca o godzinie 17:00. Uwieńczeniem modlitwy jest nasz udział w Eucharystii o godzinie 18:00.

 

Intencje dnia modlitwy i postu za kapłanów:

 

Dziękujemy Bogu za Sakrament Kapłaństwa.

Prosimy o światło Ducha Świętego i łaskę świętości kapłanów, by byli wierni Bogu, swojemu powołaniu i mówili jednym głosem Chrystusowym.

Prosimy Ducha Świętego, by wzniecił światło nowych, świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

Prosimy o wieczny pokój dla zmarłych kapłanów.

Prosimy o wszystkie potrzebne łaski dla Papieża Seniora Benedykta XVI oraz dla Papieża Franciszka.

Modlimy się o rychłą beatyfikację sług Bożych kapłańskich i zakonnych, zwłaszcza kardynała Stefana Wyszyńskiego i Augusta Hlonda, oraz o kanonizację ks.Michała Sopoćko i ks. Jerzego Popiełuszki.

 

Naszą patronką jest Matka Boża. Kochłowicki Apostolat przyjął wizerunek Matki Boskiej Kapłańskiej namalowany przez Panią Ewę Mika z Torunia (2001r.) na podstawie widzenia św. Faustyny (Dzienniczek św. Faustyny Nr 1585). Oryginał obrazu znajduje się w klasztorze Zgromadzenia Sióstr Jezusa Miłosiernego w Myśliborzu. Apostolat "Złota Róża" w wymiarze ogólnopolskim, powstał w 2007 roku; jego koordynatorem jest Teresa Kruszewska a opiekunem duchowym ks. Marian Matusik: www.fundacja-zlota-roza.pl/ 

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach, siedziba: Ruda Śląska, Tunkla 2.