Liturgiczna Służba Ołtarza

 

TWARDZIELE W KOŚCIELE ?

CZYLI, DLACZEGO WARTO BYĆ MINISTRANTEM...            

 

                Być ministrantem, to wyróżnienie i zaszczyt, a równocześnie gotowość do podjęcia dodatkowego wysiłku, aby służyć Bogu i ludziom. Ministrant stojąc bliżej ołtarza niż jego koledzy i posługując przy Świętych Tajemnicach, jest zobowiązany dać z siebie więcej, aby być dobrym człowiekiem wszędzie – w domu, w szkole, na katechezie, czy w gronie kolegów i koleżanek.

 

            Liturgiczna służba ołtarza jest właściwym miejscem rozwoju życiowego powołania, jego poprawnego odczytania i świadomego realizowania. Jest środowiskiem, w którym młody człowiek wzrasta i dojrzewa do swego powołanie życiowego w stanie małżeńskim czy kapłańskim. Spośród ministrantów często wyrastają przykładni mężowie i ojcowie, a także wspaniali kapłani. Ministrant w czasie sprawowania liturgicznych obrzędów spełnia posługę pomocniczą w sposób określony przepisami Kościoła.

 

                    Słowo ministrant pochodzi z języka łacińskiego ministrare i oznacza służyć, pomagać. Ministrant służy kapłanowi i ludowi Bożemu, a przez to samemu Bogu. Zanim jednak zostanie dopuszczony do służby przy ołtarzu, musi być odpowiednio przygotowany do tego wielkiego wydarzenia. Bycie ministrantem mobilizuje do większego wysiłku, poświęcania dodatkowego czasu do podejmowania zadań wykraczających poza ramy obowiązków podstawowych. 

 

             Patronami ministrantów są: Św. Dominik Savio, Św. Tarsycjusz, Św. Jan Berchmans i Św. Stanisław Kostka. Opiekunem ministrantów  jest ks. Rafał Grzybek

 

ZBIÓRKI MINISTRANTÓW KAŻDA SOBOTA GODZINA 9.00

 

 

Brak zdefiniowanych grup

Zasady przetwarzania danych

Dotyczące danych z formularza wysyłanych ze strony.

Dane z powyższego formularza będą przetwarzane przez naszą firmę jedynie w celu odpowiedzi na kontakt w okresie niezbędnym na procedowanie przekazanej sprawy. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Każda osoba posiada prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania i usunięcia oraz prawo do wniesienia sprzeciwu wobec niewłaściwego przetwarzania. W przypadku niezgodnego z prawem przetwarzania każdy posiada prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Administratorem danych osobowych jest Parafia Trójcy Przenajświętszej w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach, siedziba: Ruda Śląska, Tunkla 2.